Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach
ul. Sławna 27, 26-900 Kozienice

tel/fax: (48) 614 24 43
(48) 611 04 20 (sekretariat)
e-mail: kozienice@psse.waw.pl
godziny pracy: pon.-pt. 7:30 - 15:05

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Kozienicach przyjmuje interesantów
w sprawie skarg i wniosków:

codziennie w godz. 10:00 - 11:00
w każdy czwartek w godz. 15:00 - 16:00

 

Telefon alarmowy:

501 258 228 czynny w dni robocze w godzinach 730 - 1505

514 218 800 czynny poza godzinami pracy oraz w dni
ustawowo wolne od pracy

Obszar działania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kozienicach obejmuje powiat kozienicki, tj. Miasto Kozienice oraz 7 gmin (Magnuszew, Grabów nad Pilicą, Głowaczów, Kozienice, Sieciechów, Garbatka-Letnisko, Gniewoszów).

Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Kozienicach pełniącym jednocześnie funkcję Dyrektora PSSE jest Pani Krystyna Wilkowska.

Strona główna

Aktualności

Bezpieczne ferie 2018

Województwo mazowieckie rozpoczęło ferie zimowe. Niech wolny czas od zajęć szkolnych będzie spędzony przez dzieci zdrowo i bezpiecznie. Sekcja OZiPZ Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kozienicach przekazuje potrzebne informacje, które warto zapamiętać i stosować wedle potrzeb.

Czytaj więcej

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

 

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia od 1988 roku.  Jest to okazja do przesłania znaku solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, a także przypomnienia sobie zasad profilaktyki dotyczącej HIV.

 

Czytaj więcej

Komunikaty

14 sierpnia 2017 r. dniem wolnym od pracy

Informujemy, iż na podstawie zarządzenia Nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla pracowników administracji rządowej:

1) dniem wolnym od pracy dla pracowników PSSE w Kozienicach jest dzień: 14 sierpnia 2017 r. (poniedziałek), w tym dniu PSSE w Kozienicach będzie nieczynna;

2) dniem pracującym dla pracowników PSSE w Kozienicach jest dzień: 9 września 2017 r. (sobota), w tym dniu PSSE w Kozienicach będzie czynna.

Czytaj więcej

Inspekcja sanitarna nie prowadzi badań kleszczy w kierunku obecności chorobotwórczych patogenów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kozienicach informuje, że Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie ani żadna z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych na terenie województwa mazowieckiego nie prowadzą badań diagnostycznych kleszczy w kierunku obecności chorobotwórczych patogenów, np.: krętków borelii.

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.
Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

Czytaj więcej

Uwaga na Barszcz Sosnkowskiego

Agresywna, inwazyjna roślina parząca, bardzo trudna do zwalczenia, powodująca oparzenia u ludzi i degradację środowiska przyrodniczego.

Czytaj więcej