Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

22 listopada rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjne Krajowego Centrum ds. AIDS. Udział w nich weźmie aktor Maciej Musiał, a myślą przewodnią jest zachęcanie Polaków do testowania się w kierunku zakażenia HIV.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2019

Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Pomysł akcji narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

Czytaj więcej

Meldunek PPIS w Kozienicach na temat sytuacji epidemiologicznej grypy sezonowej w powiecie kozienickim w 2019 i 2020 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kozienicach podaje informacje o aktualnej liczbie
zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne :

16 – 22 styczeń 2020 r. – 131 zgłoszeń
W 2019 r. w tym samym okresie liczba zachorowań wynosiła – 131 zgłoszeń.

08 –15 styczeń 2020 r. – 111 zgłoszeń
W 2019 r. w tym samym okresie liczba zachorowań wynosiła –135 zgłoszeń.


01 – 07 styczeń 2020 r. – 120 zgłoszeń
W 2019 r. w tym samym okresie liczba zachorowań wynosiła – 189 zgłoszeń.

Czytaj więcej

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Czytaj więcej